Pvc Zemin Döşeme

Pvc Zemin Döşeme
08.02.2022
608

PVC zemin döşeme yaygın olarak kullanılan plastik zemin kaplama türüdür. Vinil kaplama olarak da bilinmektedir. Isı iletkenliği, su geçirmemesi, yağ emme oranının düşük olması, elektrik ve ses yalıtımının yüksek olması gibi özellikleri nedeniyle son yılların en çok tercih edilen zemin döşeme türlerindendir. Bu zemin döşeme türü aynı zamanda işletme maliyeti düşük olduğundan oldukça ekonomiktir.

PVC zemin döşemeleri uzun ömürlü olmaları ve geniş yelpazeli estetik tasarımları nedeniyle de pek çok farklı yapıda sıkça kullanılmaktadır. Aşınmaya dirençli olan PVC yer döşemeleri son derece kullanışlıdır. PVC zemin kaplama modellerinin son yıllarda popülerliğini artırmasının en büyük nedenlerinden biri de yanmaz malzeme yapısına sahip olmasıdır.

PVC Zemin Döşeme Nerelerde Kullanılır?

PVC zemin döşeme antibakteriyel özelliğinden kaynaklı olarak hastane gibi sağlık merkezlerinin zemin döşemesi olarak kullanılmaktadır. Kaymaz yapısı çocukların güvenli bir biçimde hareket etmesine imkan tanıdığından kreşler ve anaokullarında sıkça kullanılmaktadır.

Bunlara ek olarak eczaneler, fitness salonları, gemi kamaraları,yolcu tekneleri,ticaret merkezleri, fuar alanları, ofisler, kamu binaları, mağazalar, oteller, kafeler, sinema ve tiyatro salonları zeminlerinde kullanımı uygundur. PVC yer döşemeleri farlı kategorilerdeki modelleri ile tüm dekorasyon konseptlerine kolayca uyum sağlamaktadır.

PVC Zemin Döşeme Çeşitleri Nelerdir?

PVC zemin döşeme birden fazla üretim modeli ile üretilmektedir. Heterojen PVC zemin kaplama, homojen PVC zemin kaplama, akustik PVC zemin kaplama, kondaktif PVC zemin kaplama ve PVC spor zemin kaplama gibi çeşitleri bulunmaktadır. PVC zemin döşemeleri uygulanacak tasarım alanlarına göre farklı kriterler göz önünde bulundurularak üretilmektedir.

Örneğin, okul ve ofis gibi mekanlarda çoğunlukla Heterojen ve Homojen PVC zemin döşemesi tercih edilmektedir. 2 mm kalınlığa sahip olan bu döşeme tek katmanlı ve rulo şeklinde uygulanmaktadır. Huzurevi ile anaokulu gibi gürültü kontrolüne ihtiyaç duyulan yerlerde ise sesi absorbe eden akustik PVC zemin döşemesi tercih edilmektedir. Bu zemin döşeme türü 2 mm’den daha kalındır ve çok katmanlı rulo şeklinde uygulanmaktadır.

PVC Zemin Döşemesi Fiyatları Ne Kadar?

PVC zemin döşeme fiyatları diğer zemin döşeme çeşitlerine oranla çok daha uygundur. PVC zemin döşemelerinin fiyatları tercih ettiğiniz ürünün kalitesi ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca uzun ömürlü olmaları sebebiyle uzun vadede oldukça ekonomiktir.

PVC zemin döşeme bütçe dostu olarak bilinmektedir. Tercih ettiğiniz Yer döşemesinin fiyatı  uygulayacağınız mekanın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak artış gösterecektir. PVC yer döşemeleri iki veya üç ayrı tabaka şeklinde üretilmektedir. Bu da PVC zemin döşemelerinin dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Şah ser Yer Kaplamaları
Şah ser Yer Kaplamaları
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?