Zemin Kaplama

Zemin Kaplama
15.04.2021
925

Zemin kaplama Sağlıklı ve hijyenik ürün olduğu için tercih edilmektedir. Özellikle de kalabalık ve yoğun alanlarda hijyen sağlanması açısından zemin kaplama olanaklarından faydalanılmalıdır. PVC kaplama zeminlerde özel olarak üretilen sentetik malzeme sayesinde istenilen bu hijyene kolayca ulaşılabilir.

PVC yer döşemelerinin tamamı kir ve pas tutmama özelliğine sahiptir. Dolayısıyla özellikle de hasten, okul, kreş ve klinik gibi alanlarda bu tip yer döşeme metodunun tercih edilmesi olağandır.Zemin kaplama, hem sağlıklı hem de uygun fiyatlı olması nedeniyle de tercih sebebidir.

Zemin Kaplama Nedir?

Zemin kaplama, sentetik bir plastik maddeden üretilen ve yoğun kalabalığa sahip alanlarda kullanılan bir yöntemdir. Ofis, hastane, spor salonu, klinik ve okullarda bu tip yer döşemeleri tercih edilmektedir. Etilen ve klorürden elde edilen PVC maddesi, uzun yıllardır kalabalık alanların en önemli kurtarıcısı olmuştur.

PVC yer kaplama yöntemi, uygun fiyatlı olması sebebiyle de tercihlerin başında gelmektedir. Hem dayanıklı, hem temiz hem de ekonomik olan bu metodun uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılması mümkündür. Bu da PVC zemin tercih eden müşterilerin memnun kalmasına olanak tanımaktadır.

Zemin Kaplama Özellikleri

Zemin kaplama özelliklerinin başında elbette hijyenik bir ortam yaratması gelmektedir. Kolay temizlenen bu yer döşeme yöntemi sayesinde kalabalık alanlarda steril bir ortam yaratılabilir. Bunun yanı sıra antibakteriyel zeminlerin aşağıda da sıralanmış olan başlıca önemli özellikleri mevcuttur:

  • PVC zeminler sıvı geçirgenliği olmadığından dolayı kir ya da pas tutmaz. Aynı zamanda kolay temizlenen bu yer döşemelerinin yıpranma ömrü de bir hayli uzundur.
  • Basınca ve yoğun kalabalığa dayanıklı olan PVC zeminlerde uzun seneler boyunca yıpranma belirtisi gözlemlenmez. Bu da bu tip yer döşemelerinin genellikle trafiği yoğun olan yerlerde tercih edilmesinin başlıca sebebidir.
  • Antibakteriyel zeminlerde ısı yalıtımı da mevcut olup yanmaya karşı normal zeminlere oranla kat be kat dirençlidir.
  • PVC yer kaplama modelleri, uzun yıllardır tercih edilen hem kaliteli hem de ekonomik olma özelliğini de taşımaktadır. Pek çok olumlu özelliği bir arada barındıran bu yöntemin daha uzun yıllar boyunca ilk sırada tercih edilmesi mümkündür.
  • PVC yer kaplamanın en sık kullanıldığı alanların başında ise genellikle steril ve hijyenik olması gereken alanlar yer alır. Fakat hem kullanışlı hem de ucuz olan bu yöntemin hemen hemen her alanda tercih edilmesi ve kullanılması da mümkündür.

Zemin Kaplama Fiyatları

Zemin kaplama fiyatları, diğer yer döşeme yöntemlerine oranla daha uygun fiyatlıdır. PVC zemin kaplama, uygun fiyat garantisi ile ön plana çıkan bir yöntemdir. Yine de bu konuda en net fiyat bilgisine ulaşılması için kaplama yapılacak alanın incelenmesi gerekmektedir.http://www.zeminkaplama.net

ETİKETLER:
Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Şah ser Yer Kaplamaları
Şah ser Yer Kaplamaları
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?