Okul Yer Döşemeleri

Okul Yer Döşemeleri
02.04.2021
1.750

Okul Yer Döşemeleri,İlkokullar, ortaokullar ve dershaneler yoğun trafiğe sahip eğitim kurumlarıdır. Eğitim kurumlarında bulunan alanlar öğrenciler ve öğretmenler tarafından yoğun bir biçimde kullanılır. Bu sebeple okul yer döşemeleri nitelikli malzemelerden tercih edilerek oluşturulmalıdır.

Bir zemin kaplamanın özellikle PVC malzemesinden yapılması yüksek özellikler sunar. Hastanelerde, okullarda ve iş yerlerinde bu maddenin tercih edilmesi yerinde olur. Isı yalıtımı, nem koruması ve elektrik yalıtma özellikleri sunarak bu alanların nitelikli zeminlere kavuşmasında etkili olur. PVC zemin kaplamaları kaydırmaz ve antibakteriyel özellikleri ile eğitim kurumlarında sıklıkla tercih edilir.

Okul Yer Döşemelerinin Özellikleri

Firmamız birçok alanda hizmet vererek müşterilerine ulaşmaya çalışır. Hizmet alanlarımızdan birisi olan okullarda kaliteli malzemeyle zemin kaplaması yapılmasını tavsiye ediyoruz. Genellikle evlerde kullanılan mineflo yer kaplamaları okullarda da tercih edilebiliyor. Bu döşeme okul gibi yoğun trafiğe sahip olan bir kurumda kalıcı olmaz. 1 yıl gibi kısa bir süre içerisinde bu kaplamalar deforme olur.  Bu sebeple okul yer döşemeleri olarak PVC malzemeler tercih edilmelidir.

Okulların zeminlerinde kullanılacak PVC zemin kaplamaları şu özelliklere sahip olur:

  • Bu kaplamalar sıvıya karşı dirençli içeriğe sahiptir.
  • Kolay temizlenebilir ve hijyenik özellikler taşır.
  • Çevresel koşullara karşı zemini koruyarak küflenme gibi durumların önüne geçer.
  • Yanmaya ve basınca karşı dayanıklılık sunar.
  • Kabarmalar ve çabuk yıpranmalara karşı güçlüdür.

Bu özelliklere sahip okul yer döşemeleri sayesinde okullar daha güvenli ve temiz kurumlara dönüşürler.

Sınıflar İçin Zemin Kaplamalar

Sınıflar öğrenciler için nitelikli öğrenme ortamları oluşturan alanlardır. Bir sınıf ortamında öğrenmenin gerçekleşebilmesi için dış faktörlere karşı korunuyor olması gerekir. Bir dersin niteliğini etkileyebilecek faktörlerden ses özelliği için PVC zemin kaplamaları tercih edilebilir. Ses yalıtımı sağlayan bu döşemeler sayesinde öğrenme ortamı daha elverişli hale gelebilir. Bunun yanı sıra sınıfın zeminine yapılacak okul yer döşemeleri sayesinde öğrencilerin kayması engellenmiş olur. Leke tutmaz özelliği ile de kolay temizlenebilir özellikler gösterir.

Okul Koridorları İçin Zemin Kaplamalar

Okul koridorlarındaki zeminler, yoğun insan akışı nedeniyle çabuk aşınırlar. Bu zeminlerde kaliteli malzemeler kullanıldığında daha sessiz bir ortam, temiz alanlar ve güvenli zeminler oluşmuş olur. Koridorlarda okul yer döşemeleri olarak ahşap döşemeler ya da blok kompozit kaplamalar tercih edilebiliyor. Bu malzemeler kolay temizlense de ses yalıtımı konusunda zayıftırlar. Firmamız okul koridorlarında PVC zemin kaplamaları kullanmayı önerir. Modern okullarda bu malzeme, sessizlik, kaymaz bir alan ve estetik görünüm oluşturur. Okullarınızda güvenli ve temiz alanlar oluşturmak istiyorsanız  adresini ziyaret ederek fiyat teklifleri alabilirsiniz.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Şah ser Yer Kaplamaları
Şah ser Yer Kaplamaları
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?