Pvc Zemin Döşeme Tuzla

Pvc Zemin Döşeme Tuzla
10.02.2022
755

Pvc zemin döşeme Tuzla , PVC zemin döşeme yaygın olarak kullanılan plastik zemin kaplama türüdür. Vinil kaplama olarak da bilinmektedir. Isı iletkenliği, su geçirmemesi, yağ emme oranının düşük olması, elektrik ve ses yalıtımının yüksek olması gibi özellikleri nedeniyle son yılların en çok tercih edilen zemin döşeme türlerindendir. Bu zemin döşeme türü aynı zamanda işletme maliyeti düşük olduğundan oldukça ekonomiktir.

PVC zemin döşemeleri Tuzla uzun ömürlü olmaları ve geniş yelpazeli estetik tasarımları nedeniyle de pek çok farklı yapıda sıkça kullanılmaktadır. Aşınmaya dirençli olan PVC yer döşemeleri son derece kullanışlıdır. PVC zemin kaplama modellerinin son yıllarda popülerliğini artırmasının en büyük nedenlerinden biri de yanmaz malzeme yapısına sahip olmasıdır.

PVC Zemin Döşeme Nerelerde Kullanılır?

PVC zemin döşeme Tuzla antibakteriyel özelliğinden kaynaklı olarak hastane gibi sağlık merkezlerinin zemin döşemesi olarak kullanılmaktadır. Kaymaz yapısı çocukların güvenli bir biçimde hareket etmesine imkan tanıdığından kreşler ve anaokullarında sıkça kullanılmaktadır.

Örneğin, okul ve ofis gibi mekanlarda çoğunlukla Heterojen ve Homojen PVC yer döşemesi tercih edilmektedir. 2 mm kalınlığa sahip olan bu döşeme tek katmanlı ve rulo şeklinde uygulanmaktadır. Huzurevi ile anaokulu gibi gürültü kontrolüne ihtiyaç duyulan yerlerde ise sesi absorbe eden akustik PVC zemin döşemesi tercih edilmektedir. Bu zemin döşeme türü 2 mm’den daha kalındır ve çok katmanlı rulo şeklinde uygulanmaktadır.

PVC Yer Döşemesi Fiyatları Ne Kadar?

PVC yer döşemesi fiyatları diğer zemin döşeme çeşitlerine oranla çok daha uygundur. PVC zemin döşemelerinin fiyatları tercih ettiğiniz ürünün kalitesi ve modeline göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca uzun ömürlü olmaları sebebiyle uzun vadede oldukça ekonomiktir.

PVC yer döşemesi bütçe dostu olarak bilinmektedir. Tercih ettiğiniz Yer döşemesinin fiyatı  uygulayacağınız mekanın büyüklüğü ile doğru orantılı olarak artış gösterecektir. PVC yer döşemeleri iki veya üç ayrı tabaka şeklinde üretilmektedir. Bu da PVC zemin döşemelerinin dış etkenlere karşı dayanıklı olmasını sağlamaktadır.

PVC Zemin Döşeme Suya Dayanıklı Mı?

PVC zemin kaplama suya dayanıklılığı en fazla olan yer döşemesi çeşitlerinin başında gelmektedir. Suya dayanımının yüksek olması banyo gibi ıslak hacimlerde de kullanıma elverişli olmasını sağlamaktadır. PVC zemin döşeme temizliği de son derece kolaydır.

PVC Zemin Döşemesi Sağlıklı Mıdır?

PVC zemin döşemesi geri dönüştürülebilir bir malzeme olarak çevre dostu bir üründür. İnsan sağlığına olumsuz etkisi olmaması hastane, klinik, çocuk parkları ve anaokulları gibi ortak kullanım alanlarında kullanılmasına imkan tanımaktadır. PVC zemin döşeme malzemesi tozu bünyesine hapsettiğinden bronşit ve astım gibi solunum rahatsızlıklarına sahip kişilerin bulunduğu mekanlarda kullanıldığında sağlık açısından avantaj sağlamaktadır.

Ziyaretçi Yorumları

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Whatsapp
Şah ser Yer Kaplamaları
Şah ser Yer Kaplamaları
Merhaba ?
Size nasıl yardımcı olabiliriz?