Zemin kaplama ürünleri

Zemin kaplama ürünleri
23.10.2021
484

Zemin kaplama ürünleri, işlemleri aşamasına geçilmeden önce ilgili alan için dikkatli bir inceleme yapılmalıdır, ayrıca yine mekanın ihtiyaç noktası belirlenerek gereken kaplama çeşidi tercih edilebilir. Hangi çeşit seçilecek olursa olsun önemli olan tek şey beton zeminde çatlak ya da herhangi bir problem varsa mutlaka düzeltilmesi gerektiğidir. En çok tercih edilen zemin kaplama çeşitleri arasında PVC Zemin Kaplama, LVT Zemin Kaplama, ve Karo Zemin Kaplama gelir.

Zemin kaplamanın önemi; doğru seçim yapılmasından geçer. Evlerde, ofislerde rahatlıkla tercih edilmesi, yalıtım bakımından olumlu geri dönüşümleri, estetik açıdan güzelliği ile önemini aslında kendi kendine gösterir. PVC Zemin kaplama sentetik bir plastik türüdür. Ömrü neredeyse 20 seneye kadardır. Son derece esnek ve dayanıklıdır. Kullanım alanları kurumsal alanlarda rahatlıkla olup; hastaneler,ofisler ve okullarda çokça tercih edilir. PVC Zemin kaplama kaplama çeşitleri arasında en çok tercih edilen ve uygulanan türlerden biridir. Kullanım kolaylığı olsun,uygulamasının kolaylığı olsun ve birçok zemine uygun olması ayrıntısıyla beraber düşük maliyetli olması da sık tercihin nedenleri arasındadır.

PVC Zemin Kaplama

Zemin kaplama uygulandığı mekanın duruşunu , stilini , görünüşünü  ve atmosferini değiştirir.Pvc zemin kaplama insan ve çevre sağlığını düşünülerek tasarlanmış bir üründür.

Pvc zemin çok kullanışlı bir kaplama olarak sektöre sunulmuştur.

Bu kaplama polivinil klorü adı verilen bir maddeden oluşur,sıklıkla talep edilir. Özellikle son zamanlarda çeşitli modellerde üretilmesi çok daha fazla kişiye uygun seçenek haline gelmiştir.

Zemin kaplamalar uygulandıkları yerlerde ortama dayanıklılık, hijyenlik ve estetik görüntü kazandırır. Zemin kaplama uygulanacak bölgenin özelliklerine göre ve kişi tercihlerine göre çeşitleri arasında karar verilebilir. Doğru kararla uzun ömürlü bir mekan yaratılmış olunur.

Lvt Zemin Kaplama

LVT Zemin kaplamalarının diğer zemin kaplamalarına göre çok daha estetik bir görünümü olmasının yanı sıra yenilikçiliği ile de üst sıralardadır. Yani her zevke göre renk, desen ve çeşitliliğe sahiptir. Rengi açısından kendine özgü bir görünüm içinde olması, kayma riski olmaması, antibakteriyel olması , ısı yalıtımında yardımcı olması, insan sağlığına uygunluğu ile faydalar sağlar. Ve elbette ki en dikkat çekici faydası dayanıklılık payıdır.

Karo Zemin Kaplama

Bir zeminde değişikliğe ihtiyaç olunduğu zaman tüm dekorasyonla içiçe bir seçim yapılması olmazsa olmaz kuraldır. Bir çok zemin çeşidi vardır, birçok renk ve desen vardır. Aynı zamanda seçilen zemin kaplamanın zemine uygun olup olmadığı şartı vardır. Bütün bunların detaylanması sonrasında bir karar verilir. İşte bu detaylamalar nazarında Karo zemin kaplamalar dikey yüzeylere bile uygulanabilme özelliği taşıdığından sıklıkla tercih edilir. Mekanda hem dekor hem konfor açısından artısı vardır. Karo zemin kaplama genel olarak fabrikaya depo gibi yerlerde daha sık tercih edilir. Çünkü dayanıklılık payı yüksektir.

Konu zeminler ve zemin kaplamaları olduğunda önemli olan alanın kullanım oranıdır. Yani bir evle bir AVM kullanım oranları arasında ciddi bir fark vardır. Ne kadar dayanıklılık payı o kadar zemin kaplaması ile ilgilidir. Zeminler aynı zamanda görsel etkisi ile de tasarım adına imza atma yetkisini taşır. Zemin kaplama çeşitlerinin tüm malzemelerinde geçirgenlik minimal düzeydedir, son derece ekonomiktir,harcanan enerji en aza indirgenir. Dolayısı ile zemin kaplama çeşitleri denildiğinde aslında çok sık aralıklarla değişiklikler yapılmaktadır. Bu değişiklikler ile dayanıklılık payı ile beraberinde çok daha modern tasarımlara doğru ilerlemeye başlamaktadır.

Karo Halı

Karo halı zemin kaplaması hijyenik açıdan dikkat çekici özelliklere sahip olmasının yanı sıra kaliteli olması, renk ve desenler açısından çeşitliliği nedeniyle çok fazla tercih edilir. Aynı zamanda mekanlara verdiği estetik görüntü de artı özelliğidir. Hijyenlik ve konforluk aranılan özellik se ;  Karo Halı tek tercih olmalıdır.

Ticari alanlar için en çok tercih edilen döşemeler arasında olan Karo Halı, özellikle tiyatrolarda, kongre salonlarında, otellerde, bankalarda, Devlet dairelerinde çok fazla kullanılır. Bu yerlerde özellikle çok fazla yaya trafiği olduğundan ürünün kalitesi ve içeriği nedeniyle yürüme konforu bu kadar tercih edilmesinin kanıtıdır.

Ürün Sipariş Formu

  Ziyaretçi Yorumları

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  Whatsapp
  Şah ser Yer Kaplamaları
  Şah ser Yer Kaplamaları
  Merhaba ?
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?